ÜRETİM

Kolektif Yapı

Seri imalat ve kaliteli işçilik için şirketimiz KOSGEB destekli almış olduğu SCHTEC marka makinelerimiz ile hizmetine devam etmektedir.

Kesim Makinesi

KESİM MAKİNESİ

Bilgisayar programı ile uyumlu olan makinelerimiz. Çizim sonrası kesim optimizasyonu ile ağ üzerinden makineye atılan resimler makinenin hafızasına alınıyor. Kesilecek olan profillerin sırasına göre makinenin malzeme yükleme bölümüne KOMPEN ’in 6mt boy profilleri yüklenir. Makine sadece kesme işlemi değil aynı zamanda menteşe yerleri, kapı kilit ve orta kayıt bağlama yerlerini açarak başka bir makineye ihtiyaç duymadan tek seferde yapmaktadır. Kesme işlemi biten parçalar makinenin proje ismi ve poz numarasına göre bastığı barkodlar çıkan profillerin üstüne yapıştırılır.

Kaynak Makinesi

KAYNAK MAKİNESİ

Kesilen profiller üzerindeki barkodlar ile eşleştirilerek destek sacları vidalanır ve kaynak makinesine verilir. Burada üretimde yapıştırılan barkodlar kaynak makinesine okutulur ve makine kaynak yapılacak olan parçanın ölçüsüne göre kendini ayarladıktan sonra 4 parçada makineye koyulduktan sonra kaynak işlemi başlar. Makinemiz 4 köşeyi de aynı anda kaynak yapmaktadır.

Köşe Temizleme Makinesi
Köşe Temizleme Makinesi

KÖŞE TEMİZLEME MAKİNESİ

Kaynağı biten profiller kendi palet sistemi ile herhangi birisinin müdahalesi olmadan köşe temizleme makinesine geçer. Köşe temizleme makinesi gelen profili otomatik algılayıp ona göre sıfır kaynak izi bırakacak şekilde köşeleri temizler.

Bu süreçten sonra ustalarımız aksesuar ve orta kayıtları bağlamak için köşe temizleme işlemi bitmiş olan projeleri alır. Orta kayıt ve aksesuar işleri elle yapılmaktadır.

ÇITA KESME MAKİNESİ

Son olarak bir PVC doğrama haline gelen profiller çift cam çıtası veya lambiri çıtaları dönülmek üzere çıta makinesine getirilir. Her bir çıta ölçüsü metre ile ölçülüp makineye ölçü girilerek manuel olarak elle kesilir ve doğramanın gerekli yerine yerleştirilir.

Üretimi biten doğramalar sevkiyat alanına koyulur. Bayilerimizin sevkiyat istediği gün sevk edilir.